2. Nordic Walking WM (1/2 maraton)

30.05.2014 13:21

Aj tento rok dňa 24. mája 2014 sa uskutočnili druhé Majstrovstvá sveta Nordic Walking v 1/2 maratone v Nemeckom meste Roding. Za príjemného počasia sa na štart postavilo 281 vyznávačov tohto športu z krajín: Alžírsko, Česko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Lotyšsko, Slovinsko, Slovensko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzsko a samozrejme 159 závodníkov z usporiadateľskej krajiny Nemecko. Trať viedla lesom po lesnej cestičke a mierne stúpala. Závodilo sa 3x na 6km okruhu a potom ešte jeden krátky 3km okruh.

Víťazom v kategórii muži sa stal vo fantastickom čase Michael Epp (DE) časom 1:59:06 hod, na druhom mieste skončil Marcin Michalec (POL) časom 2:10:49hod a tretí skončil Lubiatowski Ireneusz (POL) časom 2:12:39hod

Víťazom v kategórii ženy sa stala Rose Silva (DE) časom 2:19:08 hod, na druhom mieste skončila Zsumna Paulina (POL) časom 2:21:19hod a tretia skončila Weber Sabine (DE) časom 2:23:04 hod. V ženskej kategórii sme mali tento rok zastúpenie aj zo Slovenska. Zuzana Šucová časom 2:33:22hod obsadila v kategórii W40 5. miesto a Radana Gasperová časom 2:43:05hod dokonca 4. miesto v kategórii W30.

Člen nášho športového klubu Power Nordic Walking Slovakia Andrej Végh skončil v kategórii M40 na 5. mieste časom 2:23:24 hod a vylepšil si minuloročný čas a aj umiestnenie.