2. Otvorené Majstrovstvá Slovenska v Nordic Walking 2014 - Štrbské Pleso

23.06.2014 21:29

Za chladnejšieho počasia v sobotu 21.6.2014 na Štrbskom Plese zorganizovalo naše združenie SC-NW Bratislava, Slovenská asociácia Nordic Walking a Sport Club 1896 Štrbské Pleso za podpory Región Vysoké Tatry 2. Otvorené Majstrovstvá Slovenska v Nordic Walking. Z pôvodne prihlásených a zaplatených 63 pretekárov sa nakoniec na štart postavilo 47 pretekárov. Z toho bolo 25 mužov a 22 žien. Momentálne je to najväčšie športové podujatie v Nordic Walking na Slovensku. Trať bola rozdelená na dve 7 km kolá, ktoré boli dostatočne členité na to, aby preverili pripravenosť súťažiacich. Seniori absolvovali 7 km a ostatní aktéri našľapali 14 km s nastúpanými metrami 249. Víťazom sa stal najrýchlejší v každej kategórii. V kategórii M to bol Piotr Wetoszka (PL) s časom 01:41:49hod, v kategórii M40 Arkadiusz Stępień (PL) s časom 01:37:15hod, v kategórii M55+ Stanisław Wojciechowski (PL) s časom 55:40min, v kategórii F Jolanta Joanna (PL) s časom 01:46:55hod, F40 Zuzana Šucová (SK) s časom 01:44:34hod (obhájkyňa minuloročného titulu majsterky Slovenska) a kategórii F55+ Celina Wojciechowska (PL) s časom 01:02:10hod.

„Súťaže sa zúčastnili aktívni walkeri z celého Slovenska, prišli kolegovia aj z Čiech, Poľska a Rakúska. Slovenskú asociáciu Nordic Walking reprezentovali viacerí naši vyškolení inštruktori, ktorí ukážkovo dodržiavali správnu techniku Nordic Walking, na čo som patrične hrdá. Udelili sme aj dve špeciálne ceny Slovenskej asociácie za dodržiavanie správnej zdravotnej techniky počas celého podujatia, ktorú získala naša inštruktorka Lucia Havlíková pôsobiaca v Rakúsku a cenu za výdrž, silu a odhodlanosť, ktorú získala pani Marta Rakociová.“ Konštatuje Lucia Okoličányová, prezidentka Slovenskej asociácie Nordic Walking.

Súťaže sa aktívne nezúčastnil náš najlepší walker Andrej Végh, ktorý sa umiestnil na ostatných majstrovstvách sveta na krásnom 5. mieste v kat. M40 a ani Lucia Okoličányová, prezidentka Slovenskej asociácie NW. Dôvodom bola myšlienka Fair Play, nakoľko obaja spomenutí sú hlavnými organizátormi podujatia.

„2. Majstrovstvá SR v Nordic Walking sa nám podarili na jednotku, trať bola perfektne pripravená aj počasie nám prialo. Všetci súťažiaci prišli usmiati a zdraví do cieľa, čo je pre nás najpodstatnejšie. Užiť si šport, stretnúť priateľov a propagovať zdravý životný štýl, to je to najlepšie.“ Doplnila Lucia Okoličányová, bývalá vrcholová športovkyňa.

Víťazom, ale aj všetkým účastníkom tohto pekného podujatia srdečne gratulujeme!

Veríme, že sa uvidíme aj budúci rok na 3. Majstrovstvách Slovenska v Nordic Walking v ešte väčšom počte.