Bisamberglauf & Nordic Walking

03.05.2015 18:20

Za príjemného počasia dňa  2.5.2015 sa konal v mestskej časti Viedne Bisamberg príjemný pretek v behu a v Nordic Walking-u. Na štart 9km dlhej trate sa postavilo okrem bežcov aj 40 vyznávačov Nordic Walkingu, z toho bolo 18 pretekárov v kategórii muži a 22 pretekárok v kategórii ženy. Štart bol na bežeckom štadióne, kde po jednom kole pretekári opustili štadión a vydali sa popri vínnych pivniciach do kopcovitého terénu. Prvá polovica trate bola smerom do kopca a druhá dolu kopcom medzi vinicami a v ťažkom teréne. Po príchode na štadión sa absolvovalo opäť jedno kolo na štadióne a nakoniec sa dokráčalo do cieľa, kde pretekárov privítal moderátor.

V kategórii muži prvé miesto obsadil Andrej Végh z klubu Power Nordic Walking Slovakia časom a zároveň aj s traťovým rekordom 59:06,8 min, na druhom mieste dokráčal Anton Mayerhofer a tretí skončil Walter Wagner.

V kategórii ženy prvé miesto obsadila taktiež reprezentantka Slovenska Hedvika Manáková časom 1:10:50,1 hod, na druhom mieste sa umiestnila Andrea Wlucka a tretia skončila Elfriede Straka. 

Účastníkom srdečne gratulujeme!